»Pripravljamo novosti s področja kulturne dediščine, bralce seznanjamo z uporabno novih medijev, predstavili bi radi kulinariko, seveda na nov način, predstavljamo obrti, naše običaje, praznike . . .«
»Zdaj so na voljo e-knjige, pripravljamo videoposnetke in različne vsebine, ki jih lahko damo na splet. Aktivni smo na Facebooku, kjer uporabnike seznanjamo z informacijami, zanimivimi utrinki iz zgodovine, predstavljamo novitete …«
»Ni presenetljivo, da je kot prva slovenska splošna knjižnica postala del družine uglednih kulturnih ustanov z vsega sveta.«
»Z razstavo smo želeli poudariti pomen kartografske kulturne dediščine in samega zemljevida kot stičišča znanosti, tehnike in umetnosti.«
»Da, knjižnico Volfa Engelberta grofa Auersperga bi lahko označili za nekakšno kulturno središče, ki je skupaj s Škofijsko knjižnico in knjižnico ljubljanskega jezuitskega kolegija hranila najnovejšo literaturo z vseh znanstvenih področij.«
»Ta judovski kulturni center je edini javni zavod v Sloveniji, ki se specializirano ukvarja s področjem varstva judovske kulturne dediščine.«
»Tu se bodo delali projekti na področju vizualizacije, digitalizacije in virtualizacije kulturne dediščine in umetnosti.«
»V dokumentarnem filmu si komisarji, kuratorja, umetniki, delegati in obiskovalci Paviljona NSK Države v času zastavljajo vprašanja o pomenu evropske kulturno-politične dediščine.«
»Hočemo opozoriti na to, da upamo, da je epidemije konec in da bomo lahko spet normalno pripravljali kulturne vsebine.«
»Ponosni smo, da je spletno mesto www. dlib. si v teh letih postalo nepogrešljiv vir za dostop do bogastva slovenske pisne kulturne dediščine ter sodobnih strokovnih in znanstvenih vsebin v digitalni obliki.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju